טקטיקת שפת גוף של מראיינים-האם כדאית?

Balloon-within-a-man-post-VERED-feldman

"אנחנו רוצים לגייס אנשים טובים לארגון שלנו. ערכיים. אמינים. נאמנים. חכמים ונעימים. ואנחנו בטוחים שנקלוט מיד אם מי שנכנס למשרדינו תואם את הציפיות שלנו או לא.
רושם ראשוני, ככה קוראים לזה בסך הכול. אנחנו עסוקים ב"לצוד מועמדים ראויים" , כל חושינו מגויסים עבור זה, אנחנו מיומנים, שנים בתפקיד ולאחרונה- אולי זה משהו שקורה בשוק העבודה? אנחנו מתקשים למצוא."
עולם ראיונות העבודה- הוא עולם מורכב. הנטייה, בתחומי, היא לרפד לא מעט את המרואיינים, אשר בכל זאת, נמצאים במעמד לא פשוט, נבדקים, מוערכים ונמדדים על כל פיפס. אבל הנה אני באה ואומרת- ישנו עוד תפקיד במשוואה- הצד השני!
אלו שיושבים על הכיסא היותר נוח, ברור, אבל נדרשים לריכוז גדול וגם הם, למרות שפחות פופולרי לדבר על זה - נמדדים נון סטופ. כל מילה, חיוך, תנועה לא רצונית- משדרת לא רק על אופיו/ה של המראיין/נת אלא על סל הערכים של הארגון כולו.
"נכנסתי למשרד. כסא מחכה לי בפינת החדר, מתלבט אם להזיז אותו ולקרבו לשולחן המראיין, אם אזיז אותו ייתכן שאפלוש למרחבו האישי, הרי בטח ישנה סיבה למיקומו הרחוק של הכסא. אני מחכה בשקט, הוא במחשב. אולי לא הייתי צריך להיכנס למרות שהמזכירה סימנה לי שאפשר? 10 שניות שמרגישות כמו דקות ארוכות. לשאול משהו? אולי הוא לא קלט שנכנסתי? הוא קלט, הוא זורק אלי מבט קטן, חצי חיוך ואומר "אורן.. אתה יכול לשבת, אני שניה איתך"
איך יידעו המרואיינים מה עליהם לשדר אם המראיין לא טורח לשדר את אותם המסרים? האם על המרואיינים להצליח במשימה כנגד כל הסיכויים? הרי כולנו יודעים עד כמה שפת הגוף והתקשורת הלא מילולית מדבקת. לכולנו קרה שהגענו לפגוש חבר במצב רוח מחורבן ואחרי שעתיים איתו נדבקנו באותו המצב רוח. זו לא רק "האנרגיה" , אלו הם מכלול המסרים הלא מילוליים ששודרו כלפינו ותוך זמן מסוים , מה שנקרא- "נדבקנו בהם". האם אנחנו כמראיינים, דואגים לשים לב שהמסרים הלא מילוליים שלנו עומדים בקנה אחד עם המסרים שהיינו רוצים שהמרואיין ישדר לנו או שמא אנחנו עושים את ההיפך ומעמידים אותו במבחן? 2 הטקטיקות מקובלות - השאלה מה אנחנו מרוויחים ומפסידים בכל אחת מהן?
אם ארשה לעצמי "להיות" מי שאני מצפה למצוא ולגייס לתפקיד אני גם אקל על מועמדים מתאימים להביא את יכולות הביטוי הנ"ל שלהם ללא מחסומים, אני גם אזהה ביתר קלות מי מתקשה להגיב אליי באותנטיות ואני , סביר להניח - אקטין את הסבירות שאני מפספסת מועמדים מתאימים רק בגלל שהעמדתי אותם במבחן ושידרתי מסר מבלבל בעודי משדרת מסרים סותרים מאלו שאני מחפשת לקבל מהצד השני. האחריות למצוא את אותם האנשים המדויקים ביותר לארגון שלנו היא בין היתר- גם עלינו. #מה_שאתה_נותן_זה_מה_שתקבל # גיוסים #כוחאדם

מפגש אונליין איתי
לזיהוי דפוסים מכשילים!

23.04.2023
בשעה 20:30

רוצים להיות מעודכנים?

הירשמו לניוזלטר ותהנו מתכנים מקצועיים מגוונים

דילוג לתוכן